Nowa wersja NuPlays - zmiany dotyczące sprzedawców

Nowa wersja NuPlays - zmiany dotyczące sprzedawców

6 sierpnia system NuPlays zostanie zaktualizowany do najnowszej wersji. Tym razem skupiliśmy się na sekcji sprzedawcy i usprawnieniu systemu rozliczeń oraz wprowadzeniu możliwości dodania własnego regulaminu sprzedaży.

Dzięki wprowadzonym przez nas zmianom:

  • całość środków ze sprzedaży trafiać będzie do PayPal
  • nie będzie konieczności uciążliwej weryfikacji w Przelewy24 poprzez wysyłanie skanu dowodu/działalności itd.
  • wszyscy klienci otrzymają możliwość płatności za pomocą dowolnego systemu obsługiwanego przez NuPlays
  • wkrótce wprowadzimy możliwość zapłaty jednym kliknięciem, co zwiększy Waszą sprzedaż
  • będziecie mogli ustalić własny regulamin sprzedaży regulujący kwestię zwrotów, terminów dostaw itd.

Dotychczas aby kupujący mieli możliwość zapłaty za pomocą systemu Przelewy24 sprzedający również musiał skonfigurować swoje konto w Przelewy24. A jeżeli sprzedawca chciał wystawić oferty walutach innych niż PLN (lub umożliwić płatność kartą kredytową) musiał mieć dodatkowo podłączony system PayPal.

Rozwiązanie to uniemożliwiało nam wprowadzanie kolejnych, innowacyjnych metod płatności takich jak SMS, integracja karty płatniczej itd, ponieważ wprowadzenie jakiegokolwiek nowego systemu oznaczało konieczność dodania go również przez każdego sprzedawcę. 

W nowej wersji NuPlays zdecydowaliśmy się radykalnie uprościć ten system:

  1. Każdy sprzedawca będzie podłączał wyłącznie swoje konto PayPal
  2. Kupujący będą mogli wybierać spośród wszystkich dostępnych metod płatności
  3. W dowolnej chwili po zalogowaniu się do panelu w NuPlays będziecie mogli jednym kliknięciem wypłacić sumę ze sprzedaży na Wasz PayPal 

Aby w pełni korzystać z zalet nowego systemu prosimy o jak najszybsze podłączenie Waszego konta w PayPal do systemu NuPlays (w zakładce Moje Dane). Jeżeli macie już podłączone konto PayPal, nie musicie dokonywać żadnych czynności.

Jeżeli nie zdążycie zrobić tego przed środą 6 sierpnia - nie przejmujcie się. Środki ze sprzedaży będą zapisywały się na Waszym koncie w NuPlays i wypłacicie je po podłączeniu swojego konta PayPal.

Dwie ważne uwagi:

  • Ze względu na konieczność zarządzania przez NuPlays przepływami środków pomiędzy różnymi systemami płatności realizacja wypłaty następować będzie w dni robocze w ciągu 24 godzin od zlecenia wypłaty (oznacza to, że wypłaty zlecone w piątek wieczorem lub w weekend zrealizowane zostaną w poniedziałek do końca dnia).
  • Wprowadzenie nowego systemu rozliczeń spowodowało konieczność aktualizaji regulaminu NuPlays. Przy okazji zaktualizowaliśmy go o nowe regulacje wynikające z dostosowania przepisów do regulacji wymaganych przez Unię Europejską. Treść nowego regulaminu znajdziecie już dziś w załączonym pliku pdf.

A teraz sprawa nr 2, czyli możliwość tworzenia własnego regulaminu sprzedaży, ponieważ każdy Sprzedawca ma swoje oczekiwania, niektórzy także doświadczenia, a czasem zechcecie oferować coś na szczególnych warunkach. Właśnie po to pojawi się opcja dodawania własnego regulaminu. Znajdziecie go w zakładce Regulamin, która pojawi się po aktualizacji systemu.

Kilka porad odnośnie tworzenia własnego regulaminu:

- Wasz regulamin powinien być przede wszystkim czytelny, stały i nie pozostawiający wątpliwości

- W przypadku, gdy tworzycie ofertę niestandardową określcie wymagania potrzebne do dostarczenia usługi (np. konieczność posiadania jakiejś specjalnej aplikacji lub odtwarzacza) lub określcie jakość, w której usługa będzie dostarczona

- Określcie wymagania wobec klienta, niezbędne by zrealizować ofertę

- Zdeklarujcie konsekwencje niewywiązania się Was, jako Sprzedawcy z umowy i jakie skutki poniesie klient w tej samej sytuacji (np. jeżeli poda błędny adres dostawy)

- Sformułujcie zasady reklamacji, odstąpienia od umowy i zwrotu zamówionego towaru – uwzględnijcie nowe regulacje, które zostaną wkrótce wprowadzone w życie, a wynikające z przepisów prawa (czyli 14 dni na odstąpienie od umowy, kto pokrywa koszt wysyłki zwrotnej i w jakim terminie jest ona możliwa)

- Przy tworzeniu oferty "Bilety, rezerwacje na koncerty” wymieńcie wymagane dokumenty potrzebne do identyfikacji osoby, na którą została dokonana rezerwacja. Wskażcie dokładnie miejsce i sposób realizacji rezerwacji. 

- Przy ofercie sprzedaży biletów w formie fizycznej, weźcie pod uwagę czas wysyłki, tak by bilet dotarł do kupującego przed koncertem.

- Dobrze, jeśli swój regulamin udostępnicie również w języku angielskim, zwłaszcza jeśli działacie na rynku nie tylko polskim.

Wszelkie pytania kierujcie do nas w komentarzach lub na adres support_seller@nuplays.com!

Pozdrawiamy!
Zespół NuPlays