Finaliści III edycji Otwartych Wtorków z NuPlays

Finaliści III edycji Otwartych Wtorków z NuPlays

 

 

 

5 lipca w Progresja Music Zone odbędzie się finał III edycji Otwartych Wtorków z NuPlays. Przedstawiamy sylwetki zespołów finałowych, które powalczą o sesję nagraniową w JNS Studio ( ex-Progresja Studio ), support przed wybraną przez siebie gwiazdą grającą w Progresji oraz udział w półfinale następnej edycji Emergenza Polska.

 

 

plakat final.jpg

 

 

GOAT FORCE ONE

Skład :

Lisu - wokal
Janusz - gitara
Erol - gitara
Bida - gary
Molend – bas

goat force.jpg

Sami o sobie :

Goat Force One powstał we wrześniu 2012 roku z ręki Erola i Bidy. W styczniu 2013 doszedł Lisu. Jako trio zaczęliśmy tworzenie kolejnych numerów i poszukiwanie reszty składu. W lutym 2013 na miejsce basisty wkroczył Molend, dodając „dziadoskiego” niskiego brzmienia i jakże delikatesowych nowych trunków w sztucznym tworzywie. Do ostatecznego składu w kwietniu tegoż samego roku dołączył Janusz zapełniając gitarą prawą stronę sceny. Po stabilizacji składu zaczęliśmy przygotowywać się do pierwszych sztuk. Nasza sceniczna premiera przypadła na 8 listopada 2013 roku podczas Rockowych Dziadów w Sandomierzu razem z zaprzyjaźnioną kapelą S.N.O.W. Od lutego 2014 pracujemy w studio nad naszą debiutancką EPką. W między czasie na zastępstwie basowym wspierają nas (Kantona i Okocim). Nasz styl grania nie do końca jest dla nas jasny, więc jeśli chcecie przekonać się o co nam chodzi zapraszamy na najbliższe sztuki.

Facebook

 

HIGHLOW

Skład :

Peter - guitars/backing vocals

Mati - guitars/backing vocals

Jamnik - bass/vocal

Hevi - drums

Highlow_-_photo.jpg

 

Sami o sobie :

Highlow to czterech facetów, którzy byli totalnie zagubieni w otaczającej ich muzycznej rzeczywistości. Nie mając możliwości skonstruowania machiny do podróży w czasie, postanowili wziąć sprawy we własne ręce. Czerpią inspiracje z najlepszych źródeł - Nowej Fali Brytyjskiego Heavy Metalu, niemieckiej sceny Power Metalowej rodem z lat 80 dodając do tego pierwiastek Thrashu wprost ze swej kolebki - San Francisco.

 

FACEBOOK

 

SOUNDS LIKE THE END OF THE WORLD

Skład :

Mateusz Gajda - gitara basowa
Łukasz Pawluk - instrumenty klawiszowe
Michał Baszuro - gitara elektryczna
Wojciech Kowal - gitara elektryczna
Tomasz Hoffman - instrumenty perkusyjne

soundslikthe.jpg

Sami o sobie :

Sounds Like The End Of The World to pięcioosobowy zespół instrumentalny. Projekt powstał w maju 2012 roku. W styczniu 2013 zarejestrował promocyjny mini-albumu "It All Starts Here" zawierający 5 autorskich utworów, który następnie wydał własnym nakładem w marcu tego samego roku. Zespół miał do tej pory przyjemność dzielić scenę z takimi wykonawcami Long Distance Calling, Tides From Nebula, Tune, DispersE czy Lebowski.

Facebook

 

TRAFFIC JUNKY

Skład :

Dominik Piechowski - Bas

Dariusz Krasowski - Wokal

Bartosz Podębski - Bębny

Paweł Rychta - Gitara

traffic junky.JPG

Sami o sobie :

Charyzmatyczny kwartet, który swoim stylem grania wraca do korzeni muzyki   rockowej z lat 70' i łączy ją z nowocześnie brzmiącymi riffami. Dynamiczna perkusja, pulsujący bas, nieszablonowa gitara w połączeniu z dopasowanym wokalem tworzy spektakl, który na długo pozostaje w pamięci.

Zespół powstał w marcu 2013 roku. Od tego czasu zagrali już kilkanaście koncertów w olsztyńskich pubach i salach koncertowych; m.in. przed takimi zespołami jak: Acid Drinkers, Transsexdisco, War-Saw, Monolit. W sierpniu muzycy wygrali przegląd muzyczny Planetafest 2013.

Na swoim koncie mają wydane swoim kosztem debiutanckie demo, które promuje teledysk do piosenki Wild Guns. Na początek roku 2014 zaplanowane jest wydanie kolejnego już zarejestrowanego materiału.

FACEBOOK

 

UGLY 10

Skład :

Filip Lato - wokal
Jerzy Wolski - gitara
Michał Kalinowski - gitara
Wiktor Pawelec - bębny
Kuba Łukowski – bas

ugly 10.jpg

Gramy od 2011roku. W 2012 wydaliśmy pierwszy materiał „Five Ugly Songs”, który zebrał dobre recenzje w prasie, gdzie wyróżniono umiejętność zespołu do pisania ciekawych i chwytliwych numerów. Gramy koncerty w Warszawie i poza, bierzemy udział w imprezach, gromadzących wiele zespołów i stale poszerzamy grono naszych słuchaczy jak i nasze możliwości jako instrumentalistów. Na wiosnę 2014 zapowiadamy premierę naszego nowego materiału, nad którym pracowaliśmy niemalże od wydania poprzedniej EP. Materiału, który otwiera przed nami nowe możliwości rozwoju i którego prezentacji na żywo wręcz nie możemy się doczekać, bo, o ile na co dzień grzeczni i skromni, tak tutaj jesteśmy bardzo przekonaniu i pełni wiary w jakość dźwięków jakie chcemy Wam dostarczyć.

Facebook

 

 

WHITE HIGHWAY

Skład :

Kasia Bieńkowska - lead voc/ lyrics
Paweł "Polish Paul" Gromadzki - guitars, voc
Piotr "Dudi" Dudkowski - guitars, voc
Tomek Kopyt - bass
Mirek Skorupski - keyboard, voc
Andrzej "Andi" Dela - drums

white highway.jpg

Sami o sobie :

Hard-rockowy zespół z Warszawy, powstały w lutym 2013 roku. W ich muzyce słychać wpływy największych rockowych kapel lat ’80 i ‘90 . Muzycy nie bali się także pójść z duchem czasu i nadać materiałowi współczesnego brzmienia. Członkowie zespołu mają już za sobą sporo doświadczenia, zarówno scenicznego jak i studyjnego. Muzyka zespołu skierowana jest do szerokiego grona odbiorców i ma na celu przekazanie jak najwięcej pozytywnej, rock'n'roll'owej energii! Mocne riffy gitarowe w połączeniu z mocnym, charyzmatycznym wokalem i energetyczną sekcją wprowadzą Was w świat dobrych hard-rockowych brzmień z czasów ich największej świetności!

Formacja ma na swoim koncie pierwszą płytę wydaną własnym sumptem. Jest to 30 minutowa EP-ka z sześcioma utworami.

 

FACEBOOK