"Droga do kariery: tajniki branży muzycznej" odc. 3. Artyści i media

"Droga do kariery: tajniki branży muzycznej" odc. 3. Artyści i media

"Droga do kariery: tajniki branży muzycznej" to nasz oryginalny poradnik przeznaczony dla tych, którzy planują karierę muzyczną i chcą ją budować na sensownych przesłankach. Dowiedz się więcej o projekcie.

Wejście na szczyt może być długie, krwawe i pełne strasznych pułapek. Nic dziwnego, że czasami kuszą skróty.

Niektórzy wierzą w siłą konwencji. Bluesmani na przykład doskonale wiedzą, że karierę znacznie ułatwia ślepota, brak zębów, mieszkanie na śmietniku, łysa narzeczona i zastrzelenie człowieka w Memphis. Koniecznie uszkodzona ciężarówka.

Inni dla odmiany stawiają na przyjaciół. Frank Sinatra miał ich bez liku. I nie byli Braćmi w Chrystusie.

„Mówiliśmy sobie cześć. Przychodzili za kulisy. Dziękowali ci. Proponowali drinka. Jakie teraz to ma znaczenie” – mówił kiedyś Frank.

A wspominał, że w latach 30. ubiegłego wieku w barach i knajpach USA stało ponad 200 tys. szaf grających i to ludzie z ferajny decydowali, które kawałki będą puszczane i tym samym będą trafiać na listy przebojów? Na szczęście już tego nie ma. Znaczy – szaf grających.

Ale ciągle zdarzają się tacy, co w drodze na muzyczny panteon podpierają się skandalem, przekupstwem, twardą używką, szatanizmem lub wręcz przeciwnie. – niewinną anielskością i kiełkami z ekologicznej farmy.

Trudno rozstrzygnąć, który z tych sposobów jest najbardziej pomocny w karierze. Wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że bez obecności w mediach – czy to tradycyjnych, czy społecznościowych – trudno dzisiaj zaistnieć.

A kto może na ten temat wypowiadać się bardziej kompetentnie niż znany dziennikarz Hirek Wrona? Wylansował sporo gwiazd, rozkręcał w Polsce scenę hiphopową, zna branżę muzyczną od podszewki i poleca początkującym artystom klasyczny… trójkąt. Jesteście zaintrygowani? Oglądajcie:

 

Koniecznie sprawdźcie też pierwszy odcinek, O graniu na żywo (i nie tylko):

oraz odcinek 2:

Checie być informowani o wszystkich odcinkach? Zasubskrybujcie nasz kanał YouTube.

Mamy również nadzieję na to, że wiedza, którą tu będziemy prezentować, zachęci Was do wykorzystania możliwości, jakie NuPlays daje artystom i wytwórniom - zachęcamy Was do darmowej rejestracji na http://nuplays.pl/seller/.

Możesz udostępnić lub polubić ten wpis: