18 kwietnia 2014

Otwarte Wtorki z NuPlays III - 22 kwietnia : Highlow / Holy Tram / Sickroom / Uzza

NuPlays w kategorii

22 kwietnia, już tradycyjnie w Progresji odbędzie się kolejny koncert trzeciej edycji Otwartych Wtorkó z NuPlays.

Przedstawiamy wizytówki zespołów, któe zagrają tego dnia :

22.04_otwarte_wtorki.jpg

 

HIGHLOW

Skład :

Peter - guitars/backing vocals

Mati - guitars/backing vocals

Jamnik - bass/vocal

Hevi - drums

Highlow_-_photo.jpg

Sami o sobie :

Highlow to czterech facetów, którzy byli totalnie zagubieni w otaczającej ich muzycznej rzeczywistości. Nie mając możliwości skonstruowania machiny do podróży w czasie, postanowili wziąć sprawy we własne ręce. Czerpią inspiracje z najlepszych źródeł - Nowej Fali Brytyjskiego Heavy Metalu, niemieckiej sceny Power Metalowej rodem z lat 80 dodając do tego pierwiastek Thrashu wprost ze swej kolebki - San Francisco

Facebook

 

HOLY TRAM

Skład :

Monika Kurza - wokal, teksty
Adam Moczydłowski - gitara
Mateusz Średziński - bas
Maciek Łomanowski - bębny
Mateusz Kurza - gitara
Martyna Kotarska - skrzypce

holytram2.JPG

Sami o sobie :

Początki zespołu sięgają 2012, kiedy to na potrzeby debiutu reżyserskiego (w Teatrze Trzyrzecze) Adama Moczydłowskiego, powstał projekt muzyczny, który przerodził się w Holy Tram.

Zespół oficjalnie funkcjonuje od początku 2013 roku, a swój pierwszy koncert dał w klubie Zappa, na zaproszenie Polski B. Od kwietnia, do września wokalistką zespołu, była Karolina Wilczewska, która „wypłynęła” z zespołu, aby spełnić inne marzenie podróżując statkami na wodach całego świata. Między sierpniem, a wrześniem została zarejestrowana pierwsza EP z Karoliną i gościnnym udziałem naszej obecnej wokalistki Moniki Kurzy.

Zespół oscyluje wokół energetycznego rocka z dużą dawką emocji i fabularnych tekstów. Na koncertach pokazujemy nie tylko muzykę, ale również cały jej entourage w wizualny sposób. Chcemy, aby nasza muzyka pozostawiała ślad!

Facebook

 

SICKROOM

Skład :

Sledzik - wokal

Piotrek - gitara

Jimmi - gitara

Malowany- bass

Żaku - perkusja

sickroom.jpg

Sami o sobie :

Sickroom powstał w 2007 roku w Łowiczu, przez cały okres swojej działalności konsekwentnie rozwija tworzoną przez siebie muzykę którą można opisać jako szeroko pojęty metal. Członkowie zespołu unikają porównań i wchodzenia w podgatunki. Zespół ma na koncie wydaną własnym nakładem w 2010 r. EPkę “147”.

Sickroom dzielił scenę z takimi zespołami jak Frontside, Jelonek, Alastor, Still Well, Proletariat, Lipa Li, Lido, Carnal, Corruption, Lostbone, Carrion. Brał udział w koncertach promujących płytę łódzkiej formacji KaAtaKilla , wystąpił na festiwalu Hunterfest 2009 ,oraz jako bezpośredni suport zespołu Korn na Ursynaliach 2011.

Od roku 2011 do 2014 nastąpiła przerwa w koncertach i praca nad nowym materiałem oraz zdefiniowaniem własnego stylu.

Facebook

 

UZZA

Skład :

Kuba- wokal

Adrian- gitara

Wojas- bas

Żuk- perkusja

uzza.jpg

 

Sami o sobie :

Zespół rozpoczł działalność na początku 2012 roku, zaliczając występy w wielu klubach w Warszawie i okolicy. W Październiku 2013 wychodzi pierwsze demo, krótko potem następuje zmiana wokalisty. Obecnie zespołów przygotowuje się do nagrania profesjonalnej epki.

Facebook

 

Tagi:NuPlaysOtwarte Wtorki z NuPlaysProgresjaHighlowHoly TramSickroomUzza
Podobne wpisy: