19 maja 2014

Otwarte Wtorki z NuPlays III - 20 maja : Alex With Revenge / D’Dorsh / Merge Conflict / White Highway

NuPlays w kategorii

Rozpoczynamy ćwierćfinały !

Już jutro, 20 maja w Progresja Music Zone odbędzie się pierwszy ćwierćfinał trzeciej Edycji Otwartych Wtorków z NuPlays.

Jako pierwsi do walki o półfinał staną : Alex with Revenge, D'Dorsh, Merge Conflict oraz White Highway.

Progresja bramy otworzy o 18:00 a koncerty rozpoczną się o 19:15. Bilet wstępu na koncert 15 PLN a w tą cenę wliczona jest możliwość zagłosowania na najlepsy Wasym zdaniem zespół. Kapela, która zbierze najwięcej głosów publiczności awansuje do półfinału.

Poniżej sylwetki zespołów.

 

 

ALEX WITH REVENGE

alex.jpg

Sami o sobie :

Alex śpiewała w kilku kapelach, spotykając mniej lub bardziej utalentowanych, miłych, czy zaangażowanych muzyków. Cały czas czuła, że to nie to. " Nie potrafię śpiewać piosenek, które ktoś napisał. Nie potrafię tego poczuć, nie umiem się zaangażować. Sama będę pisać!" Tak oto powstał kawałek " Going Down" - " To pierwsza piosenka, którą napisałam sama od A do Z. Wszystko co w niej jest, każde słowo i każda nuta to ja. To tak jakby dzielić się swoją duszą z innymi" . Dziś w towarzystwie doborowych muzyków aranżuje i dopieszcza kawałki na płytę !

FACEBOOK

 

D'DORSH

skład :

Łukasz Stachowiak - wokal, gitara elektryczna
Michał Obrycki - gitara elektryczna
Piotr Binkul - gitara basowa
Marek Szymkowicz - perkusja

d'orsh.jpg

Sami o sobie :

Zespół powstał w 2008 roku. Początkowo był to jedynie niezobowiązujący projekt kilku muzyków, jednak impuls przychylności publiki zdecydował o rozpoczęciu grania "na poważnie". Ich debiutem był występ podczas imprezy uniwersyteckiej w 2010. Od tamtej pory regularnie pojawiają się zarówno na mniejszych, jak i większych scenach muzycznych. W repertuarze zespołu znajdują się kawałki inspirowane pełnymi energii klasykami muzyki rockowej oraz prostymi, lecz bardzo celnymi tekstami. Dumnie reprezentują, przychylny im Dom Kultury w Olsztynku.

Formacja zdobyła w swojej krótkiej karierze wyróżnienie ProRock 2013, II miejsce na OFMA 2013. Zwycięzyła na ERROR 2013, w finale regionalnym Fonografika YoungStage w Warszawie oraz na festiwalu Młodzi Górą w 2014 r. Skład D’Dorsh zaangażował się również w dopingowanie olsztyńskich szczypiornistów nagrywając dla nich oficjalny hymn.

FACEBOOK

 

MERGE CONFLICT

Skład :

Azymut - wyziew z japy
Marcin - harfa belzeb(*)(*)ba
Lucyferuś - młot na sezonowców
Marcin - brązowa nuta
Jagoda - ba dum tsss

merge conflict.jpg

Sami o sobie :

Merge Conflict to młody i dynamiczny zespół specjalistów zajmujących się projektowaniem, wdrażaniem i rozwijaniem narzędzi oraz usług z zakresu gospodarki hałasem sejsmicznym.
Skład uformował się z końcem stycznia 2013 roku. Debiut sceniczny nastąpił w grudniu 2013 w warszawskim klubie Progresja (m.in. z Chainsaw, Scream Maker). Następnym koncertem był wyjazdowy 22 Finał WOŚP w Kraśniku (m.in. z Maszyna), oraz seria występów na stołecznych deskach (m.in. u boku takich marek jak: God Said No, Korpus, Kruk). Zespół śmiało czerpie z rozbluesowanego hard rocka lat 70 (z Black Sabbath, Budgie czy Rush na czele), opierając kompozycje na ciężkich riffach i motorycznej sekcji rytmicznej, dumie określa swoją muzykę jako: steamroller rock.

FACEBOOK

 

WHITE HIGHWAY

Skład :

Kasia Bieńkowska - lead voc/ lyrics
Paweł "Polish Paul" Gromadzki - guitars, voc
Piotr "Dudi" Dudkowski - guitars, voc
Tomek Kopyt - bass
Mirek Skorupski - keyboard, voc
Andrzej "Andi" Dela - drums

white highway.jpg

Sami o sobie :

Hard-rockowy zespół z Warszawy, powstały w lutym 2013 roku. W ich muzyce słychać wpływy największych rockowych kapel lat ’80 i ‘90 . Muzycy nie bali się także pójść z duchem czasu i nadać materiałowi współczesnego brzmienia. Członkowie zespołu mają już za sobą sporo doświadczenia, zarówno scenicznego jak i studyjnego. Muzyka zespołu skierowana jest do szerokiego grona odbiorców i ma na celu przekazanie jak najwięcej pozytywnej, rock'n'roll'owej energii! Mocne riffy gitarowe w połączeniu z mocnym, charyzmatycznym wokalem i energetyczną sekcją wprowadzą Was w świat dobrych hard-rockowych brzmień z czasów ich największej świetności!

Formacja ma na swoim koncie pierwszą płytę wydaną własnym sumptem. Jest to 30 minutowa EP-ka z sześcioma utworami.

 

FACEBOOK

Tagi:NuPlaysOtwarte Wtorki z NuPlaysMerge ConflictD'Dorsh;alex with revengewhite higwayProgresja Music Zone
Podobne wpisy: