05 grudnia 2016

Nowa funkcjonalność w NuPlays

Paweł Soproniuk w kategorii

tede_1.PNGWprowadziliśmy nowość do serwisu, która jest olbrzymim udogodnieniem dla wszystkich sprzedawców na NuPlays. O co konkretnie chodzi?

YouTube jest największym serwisem streamingowym na świecie. Całą konkurencję zostawia w tyle, nawet Spotify i Tidal. Coraz częściej premiery albumów odbywają się na tym serwisie, w związku z tym postanowiliśmy wprowadzić pewne udogodnienie, które pozwala w łatwy sposób osadzić swoją muzykę z tego serwisu na swoim profilu na NuPlays.

Mechanizm jest bardzo prosty – wystarczy tylko wkleić link do klipu bądź playlisty na swój profil i wszystko zadziała automatycznie. Wideo pojawi się w przeciągu kilku chwil.

Największym plusem tego rozwiązania jest to, że artysta nie musi już wybierać miejsca premiery swojego nowego dzieła. Może to robić jednocześnie na YouTube oraz NuPlays, a w dodatku wszystkie wyświetlenia z tego pierwszego są zliczane do całkowitej liczby wyświetleń.

dzikiejablka.PNG

Reasumując -  korzyści z udostępniania wideo z YouTube poprzez profil na NuPlays są następujące:

- fani nie są rozpraszani przez inne filmy wideo;

- fani mogą od razu wesprzeć swoich idoli np. kupując dostęp do wysokiej jakości plików;

- fani mogą przejrzeć inne albumy i oferty artysty zgromadzone w jednym miejscu;

- artysta lub wytwórnia mają dostęp do informacji o tym, kto kupił ich muzykę i dzięki temu mogą tworzyć dodatkowe angażujące oferty.

Zachęcamy do wypróbowania nowej funkcjonalności.