13 września 2017

"Nie graj muzyki, pozwól muzyce grać". O Urbanator Days słów kilka

Dawid Bartkowski w kategorii

Za nami kolejna edycja Urbanator Days. Co to takiego? To taka impreza, z której powinniśmy być dumni na całym świecie, bo rzadko się zdarza, kiedy to prawdziwa legenda muzyki, tak aktywnie wspiera młodych i zdolnych muzyków.

Właśnie zakończyła się XI edycja Urbanator Days, czyli jednego z najbardziej specyficznych, i jednocześnie najbardziej unikatowych (!), wydarzeń w branży muzycznej, któremu przyświeca idea „weź swój instrument i przyjdź”. To zdanie jest jedną z głównych maksym całego przedsięwzięcia, ale kto wie, czy jeszcze lepiej klimatu eventu nie oddają tytułowe słowa samego organizatora, Michała Urbaniaka? „Nie graj muzyki, pozwól muzyce grać” – czy można ładniej określić muzyczne wydarzenie, tak chętnie wspierane przez NuPlays? 😊

O samym Urbaniaku można by opowiadać i pisać godzinami. Który z fanów jazzu nie zna „Fusion”, "Fusion III" czy „Atmy”? Wszyscy wiedzą, że Michał Urbaniak jest legendarnym skrzypkiem oraz kompozytorem oraz jednym z nielicznych, którzy mieli zaszczyt wystąpienia u boku samego Milesa Davisa. Mniej osób wie, że równie świetnie radzi sobie z saksofonem, a także przed… kamerą. Tylko tak wszechstronnie utalentowana postać mogła uznać, że warto przekazywać wiedzę innym i powołać do życia Urbanator Days, którego jedną z idei, są warsztaty pod okiem wybitnych.

Wyobraźcie sobie sytuację, że gracie na instrumentach, tworzycie własną muzykę i potrzebujecie nowych bodźców do działania. A może po prostu chcecie nauczyć się jeszcze lepiej grać? Żaden problem. Podczas dwudniowych warsztatów z pomocą przychodzą właśnie Michał Urbaniak, Femi Temowo, Frank Parker oraz Andy Ninvalle. To właśnie oni wzięli udział w tegorocznej edycji warsztatów, i co ciekawe, wraz z uczestnikami zagrali na wspólnym jam session. I tak od 2005 roku młodzi muzycy mogli ćwiczyć pod okiem Troya Millera oraz Xantone Blacqa.

Dlaczego o tym piszemy? Ponieważ albumy Michała Urbaniaka to nie tylko jedne z największych hitów na Nuplays, ale również jedne z tych, które niosą ze sobą wartość edukacyjną. Dokładnie tak samo, jak całe Urbanator Days. W związku z tym mamy dla Was specjalną promocję! Jeden z pierwszych w historii muzyki albumów, które połączyły jazz i rap, czyli „Urbanator” możecie go mieć już za 9,90 zł! Sprawdźcie i przekonajcie się sami, jak brzmi prawdziwa fuzja dźwięków od polskiego mistrza!